ВМРО-ДПМНЕ: Власта прави грабеж на народот со нови даноци, такси и давачки


Оваа мафија на власт нема врска со никаква зелена агенда, нив ги интересира само како под прикритие на зелени давачки, такси и даноци, да исцицаат повеќе пари ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија веќе една година е во рецесија, економијата тоне, луѓе остануваат без работа а се повеќе компании се затвораат, со еден збор економската политика на ...
| | веќе видена | слични

Власта ветуваше економски раст од 5% за секоја година, меѓутоа не само што нема раст од 5% туку во последната година економијата е во минус. Можеше да се има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Розовите очила не му дозволуваат на Костадин Костадинов да ја види реалноста, а реалноста е поразителна. Мерките кои ги носи Владата на Заев се нецелосни или ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Власта по правило бомбастично претставува мерки, а реализацијата и ефектот се лоши. Поради необмисленоста и задоцнетите мерки во пандемијата ниту третина од ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи денеска во Владата ја промовираше бескаматната кредитна линија „Ковид 4“, во износ од десет милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ продолжува со злоупотребување предизборно и на тие млади што останаа во земјава сака да понижи дополнително фалејќи се со милостина, додека се’ потежок е ...
| | веќе видена | слични

Во врска со младински политики што и да напише СДСМ не е за верба, затоа што ниту еден млад човек не вратија од странство, а устите им беа полни како сега дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 648 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 408 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 404 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Власта прави грабеж на народот со нови даноци, такси и давачки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: