Европскиот бродолом, бугарскиот фашизам и македонското самоукинување

Што се случува со Европа денес? Европа тоне. Денес, Европа се навалила како „Титаник“ пред потонување во дното на империјалистичката геополитика и фашистичката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со јавното извинување на премиерот Заев за својата непромисленост што по грешка ja именувал националната фудбалска репрезентација како македонска, нацијата во ...
| | веќе видена | слични

Добро е што Соединетите Американски Држави одлучија својот „камбек“ на територијата на Западен Балкан да го направат од Македонија, од многу причини. Прво, ...
| | веќе видена | слични

Поради својата геополитичка и геостратешка позиција македонската територија и народ биле и ќе бидат предмет на опсервација, аспирација и цел на големите сили. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски на својот Фејсбук профил со оценка дека денешната заедничка седница на владите на Северна Македонија и Бугарија во Софија е ...
сите 618 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Поради компликации од ковид хоспитализирани вкупно 576 пациенти и има 183 слободни болнички кревети на инфективните одделенија и во ковид – центрите во ...
сите 361 | | | веќе видена

Енергетската криза во земјава станува закана за работењето на претпријатијата во Куманово. Претпријатието “Чистота и Зеленило“привремено го затвори градскиот ...
сите 276 | | | веќе видена

Американската армија нареди повеќе од 8 илјади војници да бидат во состојба на зголемена готовност со можност веднаш да бидат распоредени во европа. Одлуката ...
сите 303 | | | веќе видена

Во Скопје, на 85-годишна возраст, почина композиторот и диригент, маестро Александар Џамбазов. Џамбазов беше автор на голем број дела од класичната музика, ...
сите 129 | | | веќе видена

Голема е паниката во ВМРО-ДПМНЕ поради слабата работа на нивните градоначалници, па затоа имаат потреба секојдневно да ја дефокусираат јавноста со барања за ...
сите 361 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европскиот бродолом, бугарскиот фашизам и македонското самоукинување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: