СДСМ: За првпат по осамостојувањето нашата држава добива четврти национален парк


„СДСМ во континуитет реализира политики за заштита на природата и специфичниот биодиверзитет, за зачувување на уникатните природни вредности“,соопштија утрово ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на МЖС најавува чување на националниот парк Шар Планина од страна на ренџери. Насер Нуредини нема да дозволи легализација на дивоградбите а како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да биде легализирана ниту една дивоградба на Шар Шланина. Нови мини хидроцентрали нема да има и се преговара за некои од сопствениците на концесиите за да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

После многу години, лани за прв пат Македонското еколошко друштво (МЕД) доби директен доказ дека постои балкански рис во централниот дел на Шара, тетовско. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешната прес-конфернеција истака дека се преговара за повлекување на концесионерите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 581 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 325 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 44 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 287 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 376 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура бара Владата да ја повлече одлуката за почеток на второто полугодие со физичко присуство и барем во ...
сите 128 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: За првпат по осамостојувањето нашата држава добива четврти национален парк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: