Романски милијардер удавен во Костарика предизвика хаос на пазарот на криптовалутата (ВИДЕО)


Еден од најголемите сопственици на биткоин во светот, Мирчеа Попеску, наводно починал во Костарика на 41-годишна возраст, што довело до неизвесност за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клаудио Оливеира oд Бразил, кој себеси се нарекува „крал на криптовалутата“ е уапсен под обвинение за проневера на околу 300 милиони долари, кои припаѓаат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 147 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 257 | | | веќе видена

„Постојат сериозни индикации дека по локалните избори Македонија ја очекуваат формирање ново парламентарно мнозинство и нова Влада.“ – изјави Зеќирја Ибрахими, ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романски милијардер удавен во Костарика предизвика хаос на пазарот на криптовалутата (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: