Времен режим на сообраќај долж „Париска“ во Тафталиџе 1

2 копии

По барање на жителите, на површина од 1.400 м2 ќе бидат изведени градежни активности за рехабилитација на асфалтните коловозни површини, а жителите првпат ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Општина Центар е општина што инвестира во капитални проекти за современо образование. Нашите заложби се насочени кон изградба на нови објекти по европски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната прес-конференција градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ го најави започнувањето на проектот за доградба на училиштен објект во рамките ...
| | веќе видена | слични

Како дел од подобрување на урбаната инфраструктура во општина Центар, предвидена е реконструкција на девет детски игралишта во општината, како и санација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времен режим на сообраќај долж „Париска“ во Тафталиџе 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: