Кампања за затворање на ФЕНИ

7 копии

Триесет години откако Словенија прогласи независност, се уште има жестоката дебата околу улица именувана по маршалот Јосип Броз Тито од 1979 година. Дебатата ...
| | веќе видена | слични

„Соништата се дозволени денеска, утре е нов ден“ – овие зборови се врежани во историската меморија на Словенците. На 25 јуни 1991 година, тие беа изговорени од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 665 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 401 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 302 | | | веќе видена

Роберт Левандовски за прв пат се обрати во јавноста по церемонијата за Златната топка. Пољакот кој на крајот загуби од Лионел Меси, игра навистина фантастично ...
сите 250 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 604 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кампања за затворање на ФЕНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: