Над 400.000 починати од корона во Индија од почетокот на пандемијата, се шири сојот делта плус

Индија има регистрирано 30,45 милиони случаи од избувнувањето на пандемијата минатата година и е втора најтешко погодена земја, по САД, каде има 33 милиони ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) идентификува можна врска помеѓу ретките срцеви заболувања и вакцините против Ковид-19 на „Фајзер/Бионтек“ и на „Модерна“, а ...
| | веќе видена | слични

Делта сојот на коронавирусот кој побрзо се шири од претходните варијанти, може да биде отпорен на делумната вакцинација, покажало истражувањето од францускиот ...
| | веќе видена | слични

Срцеви проблеми , како миокардитис (воспаление на срцевиот мускул) и перикардитис (воспаление на слузницата околу срцето) мора да бидат наведени како можни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја утврди можната поврзаност меѓу ретките срцеви заболувања и мРНА вакцината против ковида-19 на „Фајзер“/„Бајонтек“ и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делта-сојот на коронавирусот, кој се шири побрзо од претходните варијанти, може да биде отпорен на некои третмани со антитела, па дури и на делумна ...
| | веќе видена | слични

ХРВАТСКАТА Агенција за лекови и медицински помагала за „Индекс“ изјави дека починале три лица кои биле вакцинирани со две дози и биле заразени со коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 362 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 400.000 починати од корона во Индија од почетокот на пандемијата, се шири сојот делта плус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: