Во Индија од почетокот на пандемијата има 400 илјади мртви од Ковид-19

Од почетокот на пандемијата во Индија загинале 400 илјади луѓе, од кои половина од нив за време на вториот бран во последниве неколку месеци, бранот кој гo ...
| | веќе видена | слични
12 копии
3 копии
5 копии

Во изминатото деноноќие регистриран е еден починат пациент од Струмица (64 години) од ковид-19, во болнички услови, а од 2.960 тестови регистрирани се 10 нови ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека во изминатото деноноќие се потврдени 10 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 5 случаи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 362 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 102 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Индија од почетокот на пандемијата има 400 илјади мртви од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: