Оглас за вработување во Македонска берза – Junior .NET developer

Стопанската комора на Северна Македонија деновиве ја заокружи својата реорганизација и избор на органите и телата. Со тоа, Стопанската комора освен што делува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сакаме систем кој ќе биде современ, ефикасен, едноставен за имплементација, и пред сè, систем кој што ќе создаде млади луѓе кои што ќе се вклучат во процесот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Создавањето кадар кој ќе поседува реални, употребливи знаења и практични вештини со кои ќе може соодветно да одговори на предизвиците на работните места е ...
| | веќе видена | слични

Конференција во организација на Стопанската Комора на Северна Македонија, во соработка со Министерството за образование, поддржани од Швајцарската амбасада на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот образовен систем не продуцира кадар кој што одговара на индустријата. Проблемот е долгогодишен, но решенијата се сѐ уште слаби- вели извршниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стопанската комора на Македонија соопшти дека деновиве ја заокружи својата реорганизација и избор на органите и телата. Со тоа, Стопанската комора, се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Универзитетот „Св. Кирил и Методиj“ во Скопје и кариерниот центар „Тривити“, од 13 до 19 јули организираат серија на обуки со цел полесно и поефикасно ...
| | веќе видена | слични

Конференција на тема „ Синергија на партнерите во обезбедување пазарно-ориентирано стручно образование и обука“ ќе се одржи денеска во Скопје, во организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 508 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 110 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 239 | | | веќе видена

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
сите 430 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 324 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оглас за вработување во Македонска берза – Junior .NET developer

Од:
До кого (е-маил):
Порака: