Тоа што Заев ни го продаваше како решение, денес гледаме дека е главна пречка на патот кон ЕУ, коментира Мицкоски

Во денешното издание на вестите на Сител телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за актуелната политичка ситуација ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Очекувам сите парламентарни политички партии да ја поддржат резолуцијата без разлика дали се ДУИ, Алијанса, Алтернатива, ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ, Левица или ...
| | веќе видена | слични

Во синоќешнпто гостување на ТВ Алфа, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека скапо платени лобисти работат да го поправат имиџот на премиерот Зоран Заев пред светот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Не може да е завршен Преспанскиот договор, а ние да сме најкорумпираната и најкриминалната држава во Европа и тоа на 111-то место сме. Не може да е завршен ...
| | веќе видена | слични

„Луѓето од СДСМ веќе не очекуваат ништо за тоа што видоа што се способни да прават. Граѓаните не очекуваат од СДСМ ништо, прочитав еден наслов скоро, вика ...
| | веќе видена | слични

За жал би рекол тоа е одлуката на Левица и покрај сите понуди и апели да формираме еден голем опозициски блок, сепак тие на крај не може да избегаат од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „За заспиј ако можеш“ на Алфа телевизија открива дека од наредната недела партијата започнува со ...
| | веќе видена | слични

Не може да му се дозволи тој што го поддржува договорот од Преспа да му дадете право да краде, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој порачува ...
| | веќе видена | слични

Не се трудам да им се допаднам на СДСМ, туку крваво работам за да покажам дека Македонија има сила и промени и подобар живот, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа зборувајќи за тоа како може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тоа што Заев ни го продаваше како решение, денес гледаме дека е главна пречка на патот кон ЕУ, коментира Мицкоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: