Со пандемијата се зголемиле предвремените раѓања и смртноста кај новороденчињата


Дупло пораснал бројот на предвремени раѓања во екот на пандемијата кај трудниците заболени од ковид-19, а нараснала и смртноста кај тие бебиња. Ова го покажало ...
| | веќе видена | слични

Малиот пазар, немањето доволно добавувачи, недоволниот пласман се најчести проблеми со кои се соочуваат младите македонски претприемачи. Сепак, многумина од ...
| | веќе видена | слични

Објавите на социјалните мрежи со кои се нудат услуги за изработка на сите видови интелектуални и академски трудови, деновиве предизвикаа лавина реакции и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Al Jazeera Истражувачката група составена од 12 психолози од Катедрата за психологија на Филозофскиот факултет во Загреб и еден од Филозофскиот факултет во ...
| | веќе видена | слични

Во период кога надежите за победа над вирусот зависат од вакцината, Светската здравствена организација предупредува дека феноменот на лажни вести може да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 650 | | | веќе видена

Ниту еден од автобусите на „Беса транс“ не бил електронски евидентиран во системот кога ја поминувал границата на Македонија. Системот работел бавно, изјави ...
сите 380 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со пандемијата се зголемиле предвремените раѓања и смртноста кај новороденчињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: