Димитров: Ние сме во многу тешка позиција, нацијата не може да помине низ уште еден круг на разочарување


Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров денеска говореше на панелот посветен на пристапувањето во ЕУ насловен: „Патот кон ...
| | веќе видена | слични

Невработеноста и миграцијата се најголемите проблеми на младите од Балканот беше кажано на младинскиот форум „Гласот на младите дома го обединува регионот“ на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Процесот на пристапување, доколку се искористи правилно поддржан со политичка волја за промена и трансформација, е најдобрата алатка за реформи и ниту една ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната последна седница на албанскиот Парламент, собранискиот спикер Грамоз Ручи, го означи крајот на четригодишнот мандат на овој состав на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за Утрински брифинг зборуваше за Преспа форумот и за пораките што од него стигнаа за земјава. Тој ...
| | веќе видена | слични

На „Преспа Форумот“ многу работевме за да создадеме една платформа со која пред светот ќе се покаже нашата страна од приказната и мислам дека и според одзивот ...
| | веќе видена | слични

Ако на ова се придодаде и тивката подземна кампања што се води низ Европа, која сугерира сѐ почеста употреба на термините „северномакедонци“ за народот и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ) Али Ахмети денеска во Охрид, во рамките на вториот ден на Форумот за дијалог во Преспа, имаше средба ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Германските форензичари со својата опрема пристигнаа денеска во опожарената тетовска модуларна болница во која загинаа 14 луѓе, а 12 пациенти се повредени. Тие ...
сите 687 | | | веќе видена

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 266 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Ние сме во многу тешка позиција, нацијата не може да помине низ уште еден круг на разочарување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: