Снимка од РК Вардар – РК Пролет, 1975 година


За време на денешната прес-конференција по повод формирање на новиот ракометен тим, РК Алкалоид, кај дел од јавноста се отвроија дилеми, дали членовите на овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Создавање на мак-репрезентативна иднина е главната цел на РК Алкалоид. Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов вели дека ќе настојува на неутралност, нешто што ...
| | веќе видена | слични

Ракометот во Македонија доби нов клуб, а тоа е РК Алкалоид. Тоа ќе биде клуб што ќе се натпреварува во Првата лига, а има цел да создаде квалитетна иднина на ...
| | веќе видена | слични

Ракометот во Македонија денеска доби нов клуб, РК Алкалоид кој е проект на претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, а дел од новиот проект ќе биде и селекторот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Африм Гаши на Илинденска број 2, доколку добие зеелно светло утре од неговите сопартијци, ќе влезе со министерска фотелја и на Зоран Заев и на Али Ахмети. ...
сите 411 | | | веќе видена

По десет дена, роднините на починатите од трагичната автобуска несреќа во која животот го загубија 45 лица, денеска на скопскиот аеродром ги пречекаа ...
сите 720 | | | веќе видена

Истече рокот за поднесување кандидатури за претседател на СДСМ. До партијата пристигнале четири кандидатури: од Димитар Ковачевски, Фросина Ременски, Властимир ...
сите 227 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Омикрон е многу пренослив сој на коронавирусот, но од Светската здравствена организација (СЗО) порачаа дека луѓето не треба да паничат. Главниот научник на ...
сите 497 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува јавно да бара одговори од власта која за автобуската несреќа во која 45 наши сограѓани ги загубија своите животи, се уште нема никаква ...
сите 261 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 159 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снимка од РК Вардар – РК Пролет, 1975 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: