Граѓаните да бидат одговорни, за да не скокнат бројките на заразени, во спротивно рестрикциите се враќаат


Mерките и натаму ќе се олабавуваат, бидејќи тоа го дозволува епидемиолошката состојба. Но ако има промени ќе воведеме некакви рестрикции, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На состанокот на Комисијата за заразни болести што треба да се одржи оваа недела ќе се разговара за евентуални препораки во однос на критериумите за влез на ...
| | веќе видена | слични

Денеска или до крајот на неделата за ова ќе расправа Комисијата за заразни болести на чиј состанок на дневен ред ќе биде и евентуален карантин за доаѓање од ...
| | веќе видена | слични

Негативен ПЦР тест или доказ за вакцинација за влез во Македонија. Утре или до крајот на неделата за ова ќе расправа Комисијата за заразни болести на чиј ...
| | веќе видена | слични

– Тоа што сѐ уште не се знае, а чекаме да излезат публикации се информациите кои ни требаат во врска со тежината на клиничката слика односно да видиме како се ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во земјава е стабилна и засега нема било каква одлука за воведување на рестриктивни мерки поради индискиот сој на коронавирусот при ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Засега нема најава за рестриктивни мерки на границите. За конкретни наши евентуално препораки ќе разговараме оваа недела на состанот на Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема потреба од паника и вознемиреност, вели градоначалникот на Општина Велес, Аце Коцевски откако завчера беше соопштено дека граѓанин на Велес е заразен со ...
| | веќе видена | слични

Да се разбира дека ќе ги вакцинирам моите деца. Единствен начин да стигнеме до колективен имунитет е и децата да се вакцинираат, изјави министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

„Имунизацијата на децата против ковид-19 е единствен начин да стигнеме до соодветен процент на колективен имунитет. Некои земји тоа вакцинирање го воведуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лекарите од секоја болница во земјава лекуваат од ковид-19 по сопствено убедување, затоа што нема национален, унифициран протокол што по закон мора да биде ...
сите 511 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 75 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
сите 165 | | | веќе видена

Институциите си постапуваат. Најважно е постапувањето на Јавното обвинителство. Денес видовме дека беа контактирани и архитекти и машински инженери. Секако ...
сите 102 | | | веќе видена

Во Македонија денеска ќе стигне голема пратка вакцини од фармацевтската компанија Фајзер/БиоНТек.Станува збор за 110.612 вакцини кои нашата земја ги купи преку ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните да бидат одговорни, за да не скокнат бројките на заразени, во спротивно рестрикциите се враќаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: