Муцунски: Во следните 10 дена ќе трае комисиската расправа за Предлог ребалансот на Буџетот

Вкупно се поднесени 222 амандмани на ребалансот на Буџетот, од кои што 153 се на предлог на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за економија ги известува сите граѓани на Северна Македонија дека заклучно со денешниот ден 7 јули (среда) се затвара јавниот повик за субвенции ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за економија соопшти дека денеска се затвара јавниот повик за субвенции за вградување на уред на погон на течен гас (ТНГ), метан или друг вид на ...
| | веќе видена | слични

Според јавниот повик кој беше објавен на 7 јуни, сите граѓани кои што ќе вградат ваков вид уреди во своите возила ќе можат да остварат право на поврат од 50 ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола ја дополни програмата за животната средина за 2021 година со која ќе го зајакнува приодот кон заштитата на квалитетот на амбиенталниот воздух. ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на Советот на Општина Битола во функција се става Катастар на загадувачи за што се обезбедени 200.000 денари, како и Зелен катастар за што обезбедени ...
| | веќе видена | слични

Втора година по ред, Општина Прилеп издвојува средства за субвенционирање на дел од трошоците на граѓаните за купување на грејни тела со инвертор и велосипеди. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата со ребалансот на Буџетот за годинава кој е на расправа во собранието планирана е зголемување на капитлни инвестиции на 30,5 милијарди денари односно на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Универзитетскиот професор и еден од најпознатите епидемиолози во земјава, Драган Даниловски, вели дека п оради студеното време и затворените простории ќе има ...
сите 152 | | | веќе видена

Гужвите се прават заради проблеми со апаратите за отпечатоци, но додека гласачите чекаат со маски на лицето никој не одржува растојание од метар и пол. ...
сите 421 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 322 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 209 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 383 | | | веќе видена

Во септември, цените во Германија пораснаа за дури 4,1 отсто во споредба со истиот месец минатата година. Ова е првпат инфлацијата, гледана на овој начин, да ...
сите 78 | | | веќе видена

Вчера вечер, во 21.10 часот во ОВР Прилеп, 27-годишниот М.М. и 29-годишниот И.Н., двајцата од Скопје пријавиле дека биле физички нападнати и навредувани од ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муцунски: Во следните 10 дена ќе трае комисиската расправа за Предлог ребалансот на Буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: