Далеку е последната пошта Брисел


Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска бил во посета на Бугарија, во обид да го деблокира почетокот на пристапните преговори за влез во ЕУ на С. ...
| | веќе видена | слични

Ветото на Софија ги опструира стратегиските цели на Унијата за проширување, но Европа создава алтернативи Дали државите од Западен Балкан денес се сѐ подалеку ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Процесот на пристапување, доколку се искористи правилно поддржан со политичка волја за промена и трансформација, е најдобрата алатка за реформи и ниту една ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот став за РС Македонија не е конјуктурен, туку објективно оправдан со проблемите што произлегуваат од неисполнувањето на нашиот билатерален договор во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 261 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Далеку е последната пошта Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: