Со ребаланс на буџетот до нови работни места и подршка на претпријатијата


Отворајќи ја расправата по ребаланс на буџетот за 2021 годиниа заменик министерот за финасии Димитар Ковачевски во своето експозе пред пратениците во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии
3 копии

Владата со ребалансот на Буџетот за годинава кој е на расправа во собранието планирана е зголемување на капитлни инвестиции на 30,5 милијарди денари односно на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И во попладневниот дел од собраниската комисиска расправа продолжија препукувањата за ребалансот на Буџетот. Пратениците од СДСМ уште еднаш повторија дека се ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од СДСМ уште еднаш повторија дека се зголемуваат средствата за инвестиции, за Армијата, за човечки капитал, за земјоделство, здравство, екологија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со ребаланс на буџетот до нови работни места и подршка на претпријатијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: