Нова давачка за граѓаните: По зелената такса владата воведува и нов зелен данок


Не само зелената такса, земјава ќе мора да воведе и зелен данок во следниот период, јавува Сител. Дотогаш министерот за финансии вели дека ќе има широка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Власта со ребалансот повторно предлага огромен буџет во кој единствените приходи кои што ќе се остварат ќе бидат преку поскапувања како што е еколошката такса ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Власта треба да одговори каде заминаа над една милијарда задолжување, кога само 330 милиони евра потрошија и тоа го имаат и репортирано во ММФ, за што се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последните четири години вкупниот број на вработени лица во земјава се зголеми за 60.000, а просечната плата порасна од 22.000 на 28.000 денари, изјави ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Фатмир Битиќи во дебатната емисија на 24 анализа, на телевизија 24 се осврна на повеќе економски теми. Се уште плаќаме евтини ресурси ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите четири години во земјава има 60 000 нови вработувања. Ова во гостување на Телевизија 24 го рече вицепремиерот за економски прашања, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 139 | | | веќе видена

Во земјава има вкупно 6.813 активни случаи на КОВИД-19 од кои најголемиот број 3.413 се во главниот град по што следат Куманово со 564, Велес со 318, Охрид со ...
сите 364 | | | веќе видена

На три кола до крајот македонската фудбалска репрезентација е на второто место во својата група, сами си ја кроиме судбината, но не се големи шансите тоа да ...
сите 296 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 369 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска истакна дека веќе има најава за зголемување на парламентарното мнозинство, заради самата поставеност во ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова давачка за граѓаните: По зелената такса владата воведува и нов зелен данок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: