Акција на Шар Планина, на удар бачила на владин директор од ДУИ


Првиот човек на МЖС најавува чување на националниот парк Шар Планина од страна на ренџери. Насер Нуредини нема да дозволи легализација на дивоградбите а како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да биде легализирана ниту една дивоградба на Шар Шланина. Нови мини хидроцентрали нема да има и се преговара за некои од сопствениците на концесиите за да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

После многу години, лани за прв пат Македонското еколошко друштво (МЕД) доби директен доказ дека постои балкански рис во централниот дел на Шара, тетовско. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешната прес-конфернеција истака дека се преговара за повлекување на концесионерите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Она што со децении постои како хроничен проблем и претставува баласт на македонското општество, а се однесува на предимензионираниот обем на администрацијата, ...
сите 273 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 150 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 249 | | | веќе видена

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 216.328, бројот на оздравени пациенти е 200.669, на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Акција на Шар Планина, на удар бачила на владин директор од ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: