„РЕПЛЕК“ ГО ИСПЛАТИ И ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ДИВИДЕНДАТА - акционерите подмирени во целост

Компанијата „Реплек“ до Берзата испрати ценовно чувствителна информација, со која ја информира јавноста дека исплатила втор дел од дивидендата, во износ од 50 ...
| | веќе видена | слични

РЖ Техничка контрола е „блек лабел“ на железарскиот конгломерат. Затоа што редовно дели дивиденда на своите акционери. Компанијата што има широка лепеза на ...
| | веќе видена | слични

Тетовски „Интерпромет“ ќе продава сопствени акции по пат на јавна понуда, а минималната цена за една акција ќе биде 3.000 денари по акција. Продажбата ќе почне ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 365 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 153 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 209 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 38 | | | веќе видена

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„РЕПЛЕК“ ГО ИСПЛАТИ И ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ДИВИДЕНДАТА - акционерите подмирени во целост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: