„РЕПЛЕК“ ГО ИСПЛАТИ И ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ДИВИДЕНДАТА - акционерите подмирени во целост

Компанијата „Реплек“ до Берзата испрати ценовно чувствителна информација, со која ја информира јавноста дека исплатила втор дел од дивидендата, во износ од 50 ...
| | веќе видена | слични

РЖ Техничка контрола е „блек лабел“ на железарскиот конгломерат. Затоа што редовно дели дивиденда на своите акционери. Компанијата што има широка лепеза на ...
| | веќе видена | слични

Тетовски „Интерпромет“ ќе продава сопствени акции по пат на јавна понуда, а минималната цена за една акција ќе биде 3.000 денари по акција. Продажбата ќе почне ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците од ДИК, ВМРО-ДПМНЕ освои 18 советнички места во Советот на Град Скопје, СДСМ има 12, ДУИ 5, Левица четири советнички места. Советот брои ...
сите 671 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 403 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот Заев од Вевчани: Јас сум бил и останувам оптимист. Тоа направи да броиме успеси дома и надвор, објави СДСМ на официјалниот профил на партијата. ...
сите 178 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 146 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

Денешниот празник не потсетува на тоа како е создадена нашата слобода, колку жртви и колку упорност и храброст е потребна за ова што го имаме денес. Во таквата ...
сите 219 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на општина Охрид, Кирил Пецаков, во своето излегување на денешната прослава на големиот македонски празник порача дека Македонија ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„РЕПЛЕК“ ГО ИСПЛАТИ И ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ДИВИДЕНДАТА - акционерите подмирени во целост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: