ЌЕ ГИ НАДМИНАТ ЛИ ГРАЃАНИТЕ ДИЛЕМИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД: Следната недела почнува вакциналната кампања


Делта варијантата забрзано се шири во светот и веќе е регистрирана во повеќе од 100 земји. Научниците од регионот предупредуваат дека е прашање на време кога и ...
| | веќе видена | слични

Делта-варијантата почна да се шири ширум светот, а луѓето се прашуваат колку ефективни ќе бидат вакцините против ковид-19 и дали сега ќе ја избегнат опасноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватскиот имунолог Златко Тробоњача од Универзитетот во Риека во емисијата „Добро утро Хрватска“ на ХРТ изјави дека информациите кои доаѓаат од Израел се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот секретар на Министерството за здравство на Србија, Мирсад Ѓерлек, денеска изјави дека одговорот на младите на вакцинацијата против Ковид-19 е ...
| | веќе видена | слични

Откако една безгрижна летна забава во познат бич бар во Атина донесе нови грижи со стотина плус заразени на грчката листа со позитивни на Ковид 19, во барот се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ГИ НАДМИНАТ ЛИ ГРАЃАНИТЕ ДИЛЕМИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД: Следната недела почнува вакциналната кампања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: