Радев на средба со претставници на Центарот за култура од Битола: Софија очекува неповратни резултати од Скопје во градењето добрососедски односи

Претседателот на Бугарија Румен Радев се сретна со претставници на Центарот за култура „Иван Михаилов“ од Битола, јави дописникот на МИА од Софија. Тој изјави ...
| | веќе видена | слични

На пет дена пред парламентарните избори на 11 јули во Бугарија, според последните објавени анкети разликата меѓу „Има таков народ“ на Слави Трифонов и ГЕРБ на ...
| | веќе видена | слични

Во моментов, бугарските политички партии ГЕРБ, „Има таков народ“ и БСП имаат речиси еднакви позиции. Битката за првото место нема да се води меѓу две, туку ...
| | веќе видена | слични

На изборите за градоначалник на југозападниот бугарски град Благоевград, претставникот на партијата на Слави Трифонов – „Има таков народ” победи во трката со ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата меѓу ГЕРБ на експремиерот Бојко Борисов и СДС води со помалку од еден процент поддршка повеќе во однос на „Има таков народ“ на шоуменот Слави ...
| | веќе видена | слични

Автор: Радосвета Василева Извор: Рес публика Секако дека Бојко Борисов веќе се жали дека овие избори нема да бидат фер и дека водат кон апокалиптично сценарио ...
| | веќе видена | слични

Новопојавената антисистемска партија Има таков народ (ИТН) во пресрет на предвремените парламентарни избори на 11-ти јули во анкетите е речиси израмнета со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 509 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев на средба со претставници на Центарот за култура од Битола: Софија очекува неповратни резултати од Скопје во градењето добрососедски односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: