Радев на средба со претставници на Центарот за култура од Битола: Софија очекува неповратни резултати од Скопје во градењето добрососедски односи

Претседателот на Бугарија Румен Радев се сретна со претставници на Центарот за култура „Иван Михаилов“ од Битола, јави дописникот на МИА од Софија. Тој изјави ...
| | веќе видена | слични

На пет дена пред парламентарните избори на 11 јули во Бугарија, според последните објавени анкети разликата меѓу „Има таков народ“ на Слави Трифонов и ГЕРБ на ...
| | веќе видена | слични

Во моментов, бугарските политички партии ГЕРБ, „Има таков народ“ и БСП имаат речиси еднакви позиции. Битката за првото место нема да се води меѓу две, туку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На изборите за градоначалник на југозападниот бугарски град Благоевград, претставникот на партијата на Слави Трифонов – „Има таков народ” победи во трката со ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата меѓу ГЕРБ на експремиерот Бојко Борисов и СДС води со помалку од еден процент поддршка повеќе во однос на „Има таков народ“ на шоуменот Слави ...
| | веќе видена | слични

Автор: Радосвета Василева Извор: Рес публика Секако дека Бојко Борисов веќе се жали дека овие избори нема да бидат фер и дека водат кон апокалиптично сценарио ...
| | веќе видена | слични

Новопојавената антисистемска партија Има таков народ (ИТН) во пресрет на предвремените парламентарни избори на 11-ти јули во анкетите е речиси израмнета со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 634 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 225 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев на средба со претставници на Центарот за култура од Битола: Софија очекува неповратни резултати од Скопје во градењето добрососедски односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: