Нето надворешниот долг изнесува 3.297 милиони евра

6 копии

Време зa читање: 3 минути Народната банка ги објави статистичките податоци за безготовински платежни трансакции на виртуелните места на продажба, кои се ...
| | веќе видена | слични

Руската економија досега изгуби повеќе од еден трилион рубљи (едно евро = 87,09 рубљи) поради пандемијата предизвикана од Ковид-19, се наведува во финансиски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 3 минути Плаќањата со платежните картички од страна на граѓаните во трговијата во земјата, во првиот квартал од 2021 година, забележаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Советот на Народната банка на денешната редовна седница го усвои извештајот за ризиците во банкарскиот систем во првиот квартал од 2021 година. Во Извештајот ...
| | веќе видена | слични

И покрај високата неизвесност поради пандемијата, банкарскиот систем и во првиот квартал од годината ја потврди подготвеноста да одговори на ризиците со кои е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако заменик министерот за финасии, Димитар Ковачевски потврди дека ќе ја поднесе кандидатурата за иден претседател на владејачката партија-СДСМ во рок од 7 ...
сите 634 | | | веќе видена

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 626 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 331 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 626 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нето надворешниот долг изнесува 3.297 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: