Најмногу МИЛИОНЕРИ живеат само во 4 ДРЖАВИ

4 копии

Пентагон го откажа проектот JEDI вреден 10 милијарди долари со „Мајкрософт” склучен во време на администрацијата на поранешниот претседател Доналд Трамп. Во ...
| | веќе видена | слични

Во исто време, беше објавено дека ќе биде потпишан нов договор во врска со таа зделка, кој може да го вклучи Амазон, најголемиот ривал на Мајкрософт. Акциите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данските домаќинства се најбогати во ЕУ, спрема анализа на податоци од централната банка на таа земја.Просечно семејство во оваа земја има 1,88 милиони дански ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Тетово, по поднесена пријава од СВР Тетово, поведе постапка против пет лица за кои постои основано сомнение дека за време на ...
сите 164 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 92 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 341 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со ...
сите 503 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи извести дека денеска во Скопје поради одржување на манифестацијата "Вело Фиеста" изменет режим на сообраќај во главниот град ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најмногу МИЛИОНЕРИ живеат само во 4 ДРЖАВИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: