Битиќи: Ние сме Европа и по тој пат продолжуваме да одиме


2 копии
12 копии

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, на барање на словенечка страна, денеска имал видео-средба со државниот секретар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот, Зоран Заев, се сретна со Невена Јовановиќ, новоименувата амбасадорка на Република Србија во нашата држава.На состанокот како што соопштија владините ...
| | веќе видена | слични

„ Европската перспектива на Северна Македонија и регионот не е само во интерес на овој дел од Европа туку и геостратешка потреба на Унијата во овој клучен ...
| | веќе видена | слични

Со заминувањето на Ангела Меркел, постои страв дека ќе исчезне поттурнувачката сила со која Германија и канцеларката лично се залагаа за шесте земји од Западен ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, се сретна со Невена Јовановиќ, новоименувата амбасадорка на Република Србија во нашата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Невена Јовановиќ, новоименува амбасадорка на Република Србија во нашата држава, со која заеднички констатирале дека ...
| | веќе видена | слични

Специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан и Европа Метју Палмер изјави дека успешно е завршен процесот на избор на Кристијан Шмит за висок претставник во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мора да бидеме единствени и да не дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да одлучи кој ќе победи во Гостивар, порача лидерот на ДУИ Али Ахмети и побара поддршка од жителите на ...
сите 547 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 386 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 272 | | | веќе видена

Во ковид-статистиката вчера, како и претходните викенд денови, беше забележан пад на бројот на заразени во однос на направени тестирања. Од 1.514 тестирања, ...
сите 730 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 156 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 277 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Ние сме Европа и по тој пат продолжуваме да одиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: