Пендаровски од Загреб: За нас не постои друга одржлива алтернатива освен полноправно членство во ЕУ


Претседателот Стево Пендаровски денеска во рамки на официјалната посета на Република Хрватска оствари средба со претседателот на Република Хрватска, Зоран ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Хрватска и проектот „Лице во лице со Претседателот“ ја посети Македонската ...
| | веќе видена | слични

Тој оствари средба со поранешниот хрватски претседател Стипе Месиќ и го посети Музејскиот меморијален центар „Дражен Петровиќ". При посетата на Македонската ...
| | веќе видена | слични

Бизнисмени од Сојузот на стопански комори на Македонија и од Хрватската трговска комора на средбата, организирана во рамки на официјалната посета на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски е во официјална посета на Хрватска, каде меѓу останатите активности, вчера имаше и заедничка прес-конференција со хрватскиот ...
| | веќе видена | слични

За време на посетата на Хрватска претседателот Стево Пендаровски беше и во музејот во Загреб којшто го носи името на една од најголемите кошаркарски легенди – ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Загреб, во рамки на официјалната посета на Хрватска, се обрати на македонско-хрватскиот економски форум, кој се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот Стево Пендаровски, кој престојува во официјална посета на Хрватска, на гробиштата „Мирогој“ во Загреб положи венец и оддаде почит на гробот на ...
| | веќе видена | слични

Авиолиниско поврзување на Охрид со Сплит или Дубровник, како туристички центри, во насока на поддршка на туризмот што е меѓу најпогодените гранки во ковид ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски од Загреб: За нас не постои друга одржлива алтернатива освен полноправно членство во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: