Само 0.02 процентни поени намалување на каматната стапка на вкупните кредити на домаќинствата


Во мај продолжи трендот на намалување на просечната каматна стапка на вкупните кредити и се сведе на ниво од 4,56 отсто. Просечната каматна стапка на вкупните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во мај, продолжи трендот на растот на потрошувачките и на станбените кредити, како и падот на автомобилските кредити, покажуваат податоците на Народната банка. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Фијаското во делот на инвестициите, поточно во делот на странските директни инвестиции во Македонија продолжува и во 2021 година. Странските директни ...
| | веќе видена | слични

Фијаското во делот на инвестициите, поточно во делот на странските директни инвестиции во Македонија продолжува и во 2021 година. Странските директни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Народната банка ги објави статистичките податоци за безготовински платежни трансакции на виртуелните места на продажба, кои се ...
| | веќе видена | слични

Руската економија досега изгуби повеќе од еден трилион рубљи (едно евро = 87,09 рубљи) поради пандемијата предизвикана од Ковид-19, се наведува во финансиски ...
| | веќе видена | слични

Странските инветиции во Македонија во 2020 година се намалиле за 38 отсто во однос на претходната година.Тоа е скоро три пати повеќе од просечниот пад во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 327 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само 0.02 процентни поени намалување на каматната стапка на вкупните кредити на домаќинствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: