Втор ден по ред рекорден број починати во пондемијата во Русија


БРИТАНСКОТО сценарио тропа на француска врата. Делта сојот се пресели од Островите во Португалија, преку Шпанија, особено во Каталонија и до Франција, од каде ...
| | веќе видена | слични

Досега во државата се регистрирани 10 случаи со индиската мутација. Вчера четворица сомнителни случаи излегоа дека се позитивни на Делта варијантата на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на службата за итни случаи во Светската здравствена организација, Мајкл Рајан денеска ги повика земјите да бидат крајно внимателни при укинување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четворицата сомнителни, денеска излегоа позитивни на Делта варијантата на коронавирусот.Станува збор за два брачни пара од Скопје кои патувале во странство и ...
| | веќе видена | слични

Француската Влада денеска повторно повика на „масовна вакцинација“ против Ковид-19 за да се спротивстави на ризикот од брз четврти бран на вирусот со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 216 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден по ред рекорден број починати во пондемијата во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: