Во Србија повторно повеќе од 100 новозаболени – починале 4 лица

37 копии
3 копии

Денеска во земјава се регистрирани вкупно девет случаи на коронавирус. Во Тетово се регистрирани 6 нови случаи, во Гостивар 2 нови случаи и во Охрид само 1 ...
| | веќе видена | слични

Од 28 јуни до 04 јули 2021, тестирани се вкупно 17.795 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно и антигенско тестирање за присуство на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 691 | | | веќе видена

Јас кажував во моите говори дека волкот влакното го менува, ама не и карактерот. Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеци ...
сите 283 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 165 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 310 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 49 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија повторно повеќе од 100 новозаболени – починале 4 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: