Генерали инвестментс: Се очекува инфлацијата да продолжи да ја надминува целта од 2 отсто

2 копии

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разликите во закрепнувањето на богатите и земјите во развој од пандемијата „Ковид 19“ се сѐ поголеми и ја загрозуваат стабилноста и безбедноста на целиот свет, ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата денеска на меѓународните пазари останаа на чекор до 77 американски долари, поради конфликтот меѓу водечките производители околу планираното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на нафтата достигнаа највисоко ниво во речиси три години откако разговорите меѓу Организацијата на земјите извознички на нафта (ОПЕК) и нејзините ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Економијата во еврозоната во јуни порасна најбрзо во последните 15 години благодарение на вакцинацијата против Ковид-19 и ублажувањето на мерките против ...
| | веќе видена | слични

Американската економија во 2021 година ќе порасне за седум проценти, што е значително пооптимистичка последна прогноза на ММФ отколку во април и се темели на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ информира дека денеска во седиштето на партијата, кандидатура за внатрепартиските непосредни избори поднел Јован Деспотовски. До Централната изборна ...
сите 331 | | | веќе видена

Досега четворица кандидати се пријавија за претседател на СДСМ. Во моментов кандидатура поднесува Јован Деспотовски, актуелен директор на Дирекцијата за ...
сите 238 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 214 | | | веќе видена

Светската здравствена организација соопшти дека затворањето на границите „купува време“ во борбата против новиот вид коронавирус – омикрон.Претставниците на ...
сите 768 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 278 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

По десет дена, посмртните останки на загинатите во трагичната автобуската несреќа, од Бугарија се пренесени во земјава. Пристигнаа претпладнево со два бугарски ...
сите 280 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 149 | | | веќе видена

Повторно мерка од Владата со која на најбезобразен начин се подценува достоинството на матичните и докторите од примарна здравствена заштита. Ќе добивале 30 ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали инвестментс: Се очекува инфлацијата да продолжи да ја надминува целта од 2 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: