Бројот на милионери во светот продолжува да расте

4 копии

Пентагон го откажа проектот JEDI вреден 10 милијарди долари со „Мајкрософт” склучен во време на администрацијата на поранешниот претседател Доналд Трамп. Во ...
| | веќе видена | слични

Во исто време, беше објавено дека ќе биде потпишан нов договор во врска со таа зделка, кој може да го вклучи Амазон, најголемиот ривал на Мајкрософт. Акциите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данските домаќинства се најбогати во ЕУ, спрема анализа на податоци од централната банка на таа земја.Просечно семејство во оваа земја има 1,88 милиони дански ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во годината на пандемијата на коронавирусот, бројот на милионерите во светот надмина 20 милиони, објави консултантската фирма „Кепгемини“. Бројот на луѓето чие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На денешната прес конференција портпаролот Димче Арсовски беше запрашан за коментар во врска со оставките на Венко Филипче и Зоран Заев за горењето на ...
сите 754 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со ...
сите 460 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 212 | | | веќе видена

Седум дена откако се запали модуларната болница, а имаше човечки жртви. Но, за Венко Филипче и Зоран Заев тоа не значи ништо. За нив човечкиот живот не вреди. ...
сите 60 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пишуваат дека ќе има чистка на Олд Трафорд, ќе се бара купец за седум фудбалери со цел да се приберат пари за засилувања на тимот, прва ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на милионери во светот продолжува да расте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: