Ворен Бафет откри зошто богатството не го остава на своите деца

4 копии

Пентагон го откажа проектот JEDI вреден 10 милијарди долари со „Мајкрософт” склучен во време на администрацијата на поранешниот претседател Доналд Трамп. Во ...
| | веќе видена | слични

Во исто време, беше објавено дека ќе биде потпишан нов договор во врска со таа зделка, кој може да го вклучи Амазон, најголемиот ривал на Мајкрософт. Акциите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Данските домаќинства се најбогати во ЕУ, спрема анализа на податоци од централната банка на таа земја.Просечно семејство во оваа земја има 1,88 милиони дански ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во годината на пандемијата на коронавирусот, бројот на милионерите во светот надмина 20 милиони, објави консултантската фирма „Кепгемини“. Бројот на луѓето чие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ворен Бафет откри зошто богатството не го остава на своите деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: