Девет медали за теквондистите од ХВА РАНГ ИТФ на „Бугарија опен 2021“

Градот Нови Сад, Србија беше домаќин на последниот официјален настан за стрелаштво пара спорт пред Параолимписките игри во Токио 2020 година. На стрелиштето од ...
| | веќе видена | слични

Македонската таеквондо натпреварувачка Мила Рељиќ доминираше на меѓународниот турнир „Тирана Опен“ во Албанија и беше прогласена за најдобар борец од ...
| | веќе видена | слични

Натпреварувачите на Таеквон-до клубот “Хва Ранг ИТФ” од Лескоец, Охрид викендов учествуваа на Меѓународниот А класа Таеквондо ИТФ турнир “Бугарија Опен” кој ...
| | веќе видена | слични

Ова беше прв меѓународен Таеквондо ИТФ натпревар во живо на овие простори после речиси две години. Учествуваа околу 400 натпреварувачи од 7 земји (Македонија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вера Николиќ на 21 јануари годинава доживеа мозочен удар во Крушевац, по што веднаш беше префрлена во Белград каде и беше извршен оперативен зафат и цели шест ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 405 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девет медали за теквондистите од ХВА РАНГ ИТФ на „Бугарија опен 2021“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: