Ексклузивно: Со еден вработен ЛИ-ОИЛ ДБ заработила 280.000 евра. Колкав е ќарот на трговците во случајот “мазут”?

“Се возиме со канцер” е само еден од низата коментари кои професорите од Машински факултет пред многу години ги дадоа за неквалитетниот мазут кој се користи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на денешната главна седница донесе одлуки со која им даде рок од 90 дена на трговците на големо со сурова ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) им даде рок од 90 дена на трговците на големо со мазут – РКМ ДООЕЛ Скопје, Супертрејд ДООЕЛ ...
| | веќе видена | слични

Во првата фаза РКЕ ги извести трговците за постоење причини за почнување постапка за одземање лиценци по што во рок од 7 дена три од четири трговци на големо ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Целта на проектот „100 Најголеми“ е да допринесе кон развој и јакнење на позитивната деловна клима низ промоција на позитивната деловна пракса на најголемите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порталот Pari.com.mk во соработка со БизнисМрежа.мк ги анализираше финансиските резултати на креаторите на цената за домаќинствата. Минатогодишните финансиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатогодишните финансиски извештаи на компаниите кои учествуваат во креирањето на цената на струјата откриваат „интересни“ податоци – големите плусови на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 267 | | | веќе видена

Злосторничката група на полицајци на Заев и Спасовски изрекувала измислени казни, принудни запирања, и правеле списоци за гласање за СДСМ, изјави Драган ...
сите 182 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 244 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 275 | | | веќе видена

Народот покажа дека сака промени, дека сака светлина, а не мрак, дека избира чесност, а не корупција и расипништво, изјави кандидатот за градоначалник од ...
сите 55 | | | веќе видена

За девет месеци во 2021 на тетовското подрачје од сторилите на кривични дела откриени се и одземени се вкупно 56,5 килограми дрога – марихуана, хеорин, хашиш и ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивно: Со еден вработен ЛИ-ОИЛ ДБ заработила 280.000 евра. Колкав е ќарот на трговците во случајот “мазут”?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: