Србија демонстрира воена сила и најавува нови инвестиции за вооружување


Од почетокот на годинава, како што се наведува на веб-страницата на српското Министерство за одбрана, Србија седум пати прикажувала оружје и воена опрема седум ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот заменик-министер за надворешни работи, Сергеј Рјабков, изјави дека провокаторите што ќе продолжат да играат игри во Црното Море ќе си добијат по ...
| | веќе видена | слични

НАТО ќе ги задржи претставниците во Црно Море без оглед на ставот на Русија, изјави во интервју за грузискиот Прв канал специјалниот претставик на генералниот ...
| | веќе видена | слични

Дури и ако го потопивме британскиот разурнувач, тешко е да се поверува дека може да има Трета светска војна. Ова го изјави рускиот претседател Владимир Путин ...
| | веќе видена | слични

НАТО ќе ги задржи претставници во Црното Море, без оглед на позицијата на Русија. Ова го потврди во интервју за грузискиот „Прв канал“ специјалниот претставник ...
| | веќе видена | слични

Моќниот воен сојуз на некогашните социјалистички земји во Европа, познат и како советско НАТО, е растурен на 1 јули 1991 година во Прага, по 46 години од ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин изјавил дека немало да избие Трета светска војна дури и ако Русија го потопела британскиот уништувач "Defender" кој ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Руското Министерство за одбрана објави снимки од своите авиони по холандската морнарица во Црното Море, откако холандските власти ја обвинија Русија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 560 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 152 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Единствениот начин за постигнување договор меѓу Белград и Приштина е дијалогот, изјави американскиот специјален пратеник за Западен Балкан, Габриел Ескобар за ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија демонстрира воена сила и најавува нови инвестиции за вооружување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: