Две лица повредени откако четирицикл излетал од пат

6 копии
4 копии

На 05.07.2021 во 13.00 чaсот било пријавено дека во Скопје на крстосницата од ул.„Македонско-косовска бригада“ и ул.„Втора македонска бригада“ се случила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 05.07.2021 во 00.30 часот во СВР Скопје, М.С.(56) од Скопје пријавил дека на 04.07.2021 околу 23.10 часот на паркинг пред угостителски објект на подрачјето ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Германските експерти со својата опрема пристигнаа во опожарената модуларна болница за ковид-пациенти во Тетово, која на 8 септември пламна за неколку минути и ...
сите 687 | | | веќе видена

Прекинат бил погребот на девојчето од 20-тина години, на кое во моментот на избувнувањето на пожарот му била вршена реанимација. Станува збор за девојка со ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 107 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица повредени откако четирицикл излетал од пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: