Македонски концепт со промени во партискиот кадар

5 копии

Младите лекари да не стравуваат затоа што имплементирањето на политиките што се однесуваат на нивниот стручен напредок ги правиме заедно со нив, вели ...
| | веќе видена | слични

Во свое медиумско обраќање, министерот за здравство Венко Филипче, во медиумско обраќање истакна дека Програмата за специјалистички и супспецијалистички кадри ...
| | веќе видена | слични

Избери го Правен факултет – Кичево со дисперзирани студии во Битола и Струга и во академската 2021/2022 година запиши се на една од студиските програми: ПРВ ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути СН финансиско друштво подари таблети за студенти од Педагошкиот Факултет при Универзитетот Св.Климент Охридски од Битола, кои немаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заинтересираните кандидати за Пан-европската извршна МБА програма сега можат да аплицираат за стипендија Борис Трајковски (20 целосни стипендии) што ги нудат ...
| | веќе видена | слични

Околу четири илјади матуранти имаат опција за студирање на некој од 15-те факултети при Универзитетот „Гоце Делчев“. Електронската платформа се отвора утре, ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот „Гоце Делчев" (УГД)-Штип од утре ја отвора електронската платформа на којашто идните студенти ќе можат да ги видат студиските програми на 15 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во светот би требало да се сменат правилата за патување. Не треба да се бара патен документ за вакцинација против коронавирусот, порачуваат од Светската ...
сите 847 | | | веќе видена

Единствената бугарска врска во Македонија е Зоран Заев. Единствениот човек во политиката кој има поврзаност со Бугарија, заедно со Љубчо Георгиевски е тој и ...
сите 227 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски концепт со промени во партискиот кадар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: