Јуратовиќ: Преговорите со ЕУ да почнат, спорот да го решава арбитражна комисија


По потврденото вето од Бугарија за пристапните преговори на Македонија со Европската Унија (ЕУ), пратеникот во германскиот Бундестаг од редовите на ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од земјите на Европската унија во моментов не се ниту приближно заинтересирани за проширувањето како што се Соединетите држави, смета поранешниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Поранешниот специјален претставник на ЕУ во Скопје, Ерван Фуере, во вестите за 24 Вести рече дека реториките на бугарските министри и други државни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александер Шаленберг, во интервју за “360 степени” , вели дека на последните состаноци на ЕУ имало „растечка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена

Сообраќајот на регионалниот пат Дебар-Маврово Ростуше во непосредна близина на Мелнички Мост наспроти хотел „Дебарски Бањи“, за патнички моторни возила се ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јуратовиќ: Преговорите со ЕУ да почнат, спорот да го решава арбитражна комисија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: