СЗО: Целосно вакцинираните лица против Ковид-19 да не опуштаат премногу


Целосно вакцинираните лица против Ковид-19 да не опуштаат премногу. СЗО советува дека вакцинираните треба да продолжат да носат маски, да држат дистанца и да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Колективен имунитет на коронавирус веројатно нема да се постигне без вакцинирање на деца и адолесценти, објави германското здружение за имунологија (DGfI). ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Дејан Трајковски кој редовно на Фејсбук прави анализи за Ковид-19 состојбата, овој пат како и повеќето епидемилози повика да се постави строга ...
| | веќе видена | слични

Професорот по квантна механика, Дејан Трајковски, вели дека лошиот резултат кој го добиле во Израел за вакцината на Фајзер, треба да е сигнал и за нашава земја ...
| | веќе видена | слични

Во Израел добиле многу полоши резултати за ефикасноста на вакцините од Фајзер против Делта сојот отколку во Велика Британија. Ефикасноста против сипмтоматски ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени од Ковид-19 во Белгија расте експоненцијално, главно кај најмладото население, но не само, јави дописничката на МИА од Брисел. ...
| | веќе видена | слични

Германскиот центар за контрола на болести денес објави дека 85 проценти од населението на возраст од 12 до 59 години и 90 проценти од постарите од 60 години ...
| | веќе видена | слични

Норвежаните ќе мора да почекаат на следното олеснување на ограничувањата воведени поради коронавирусот поради загриженоста за многу заразната делта мутација, ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел и министерот за здравство Јенс Шпан повикаа на поголема вакцинација на населението поради брзото ширење на делта сојот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 61 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 116 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

-Оваа сала вечерва ја покажува вистинската сила на граѓаните, а вашата сила и посветена работа ја влече метрополата напред, не е сеедено каков град ќе биде ...
сите 325 | | | веќе видена

Најостро ја демантирам оваа лажна вест како и многу други невистини кои се креираат од страна на штабот на Илиевски а имаат за цел да наштетат на мојот личен ...
сите 194 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Целосно вакцинираните лица против Ковид-19 да не опуштаат премногу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: