(Видео) Костадинов: Растот на платите, намалената невработеност се знак за успешни економски политики на СДСМ


Во тек е исплатата на 5 отсто бонус на платите за месеците март и април на вработените во јавните здравствени установи, информира портпарлот на СДСМ, Костадин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потребна ни е здрава нација. Затоа, апелирам сите да се вакцинирате и да им укажете на вашите најблиски и тие да се вакцинираат, порача од Охрид, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче од трибината на СДСМ во Охрид апелира до сите граѓани да се вакцинираат. Потребна нѝ е, вели тој, здрава нација за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Овие средби не се почеток на кампања, овие средби се за да го слушнеме гласот на граѓаните, да видиме што мислите, да го споделиме информации, затоа што така ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сега сме соочени со еден голем предизвик а тоа е масовната вакцинација, апелирам сите да се вакцинирате, потребна ние е здрава нација, здрави граѓани, потребно ...
| | веќе видена | слични

Мора да имаме масовна вакцинација, апелирам сите да се вакцинирата, да укажете, потребна ни е здрава нација за да може здравствениуот систем да прави рана ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва се обрати на трибината на СДСМ „Најдоброто за нашата општина“ во Охрид, каде кажа што според него е патриотизам. ...
| | веќе видена | слични

Не обинуваат дека сме започнале предизборна кампања, тоа не е точно, овие средби се да се слушне гласот на граѓаните, да видиме што вие мислите, рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Костадинов: Растот на платите, намалената невработеност се знак за успешни економски политики на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: