Делта сојот на Ковид-19 нов предизвик за светот


2 копии

Професорот Дејан Трајковски кој редовно на Фејсбук прави анализи за Ковид-19 состојбата, овој пат како и повеќето епидемилози повика да се постави строга ...
| | веќе видена | слични

Колкетивен имунитет на коронавирусот веројатно нема да се постигне без вакцинирање на деца и адолесценти, објави германското здружение за имунологија (DGfI). – ...
| | веќе видена | слични

Во Израел добиле многу полоши резултати за ефикасноста на вакцините од Фајзер против Делта сојот отколку во Велика Британија. Ефикасноста против сипмтоматски ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени од Ковид-19 во Белгија расте експоненцијално, главно кај најмладото население, но не само, јави дописничката на МИА од Брисел. ...
| | веќе видена | слични

Германскиот центар за контрола на болести денес објави дека 85 проценти од населението на возраст од 12 до 59 години и 90 проценти од постарите од 60 години ...
| | веќе видена | слични

Норвежаните ќе мора да почекаат на следното олеснување на ограничувањата воведени поради коронавирусот поради загриженоста за многу заразната делта мутација, ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел и министерот за здравство Јенс Шпан повикаа на поголема вакцинација на населението поради брзото ширење на делта сојот на ...
| | веќе видена | слични

Здравствената состојба во Шпанија значително се влоши последниве денови со експлозија на бројот на инфекции кај младите, а овој скок ги принудува властите да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 661 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 316 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 560 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 271 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 195 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 334 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 131 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

„Ќе продолжиме со активна поддршка на спортските клубови. Ќе обезбедиме повеќе средства за развој на спортот преку општинскиот сојуз на спортови. Ќе ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делта сојот на Ковид-19 нов предизвик за светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: