Прилепчанец прегазен на патот Битола-Ресен

3 копии

Синоќа, околу еден часот по полноќ, на крстосницата од прилепските улици Тризла, 11 Октомври и Миноски Горан се случила сообраќајна незгода, во која тешко ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 05.07.2021 во 01.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од ул.„Тризла“ со ул.„11 Октомври“ и ул.„Миноски Горан“ се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични

Денес во 1.00 часот по полноќ било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од ул. „Тризла“ со ул. „11 Октомври“ и ул. „Миноски Горан“ се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот државјанин, кој беше повреден во сообраќајната несреќа на Халкидики е пуштен од болница и веќе е во Македонија, дознава дописничката на МИА од ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчеравечер во Прилеп, а во неа се повредени двајца малолетници – возач на скутер и неговата сопатничка, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Младиот 21-годишен совозач кој беше повреден во тешката сообраќајна несреќа на патот Неа –Мудања-Паљури, на првиот крак на Халкидики, денеска е пуштен од ...
| | веќе видена | слични

Три лица, меѓу кои и малолетник биле повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во вечерните часови во Скопје, информира МВР. Притоа едно од лицата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепчанец прегазен на патот Битола-Ресен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: