Мотоциклист излетал од патот- со тешки повреди пренесен во болница во Штип

4 копии

На 05.07.2021 во 01.00 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од ул.„Тризла“ со ул.„11 Октомври“ и ул.„Миноски Горан“ се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа, околу еден часот по полноќ, на крстосницата од прилепските улици Тризла, 11 Октомври и Миноски Горан се случила сообраќајна незгода, во која тешко ...
| | веќе видена | слични

Денес во 1.00 часот по полноќ било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од ул. „Тризла“ со ул. „11 Октомври“ и ул. „Миноски Горан“ се случила сообраќајна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот државјанин, кој беше повреден во сообраќајната несреќа на Халкидики е пуштен од болница и веќе е во Македонија, дознава дописничката на МИА од ...
| | веќе видена | слични

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчеравечер во Прилеп, а во неа се повредени двајца малолетници – возач на скутер и неговата сопатничка, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Младиот 21-годишен совозач кој беше повреден во тешката сообраќајна несреќа на патот Неа –Мудања-Паљури, на првиот крак на Халкидики, денеска е пуштен од ...
| | веќе видена | слични

Три лица, меѓу кои и малолетник биле повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера во вечерните часови во Скопје, информира МВР. Притоа едно од лицата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Венко Филипче и Зоран Заев наместо да си дадат оставки тие дефокусираат и апсат луѓе кои што мирно протестираа, одговори портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче ...
сите 192 | | | веќе видена

„План за еколошки и социјален менаџмент“ на модуларната болница во Тетово, за кој од општината вчера соопштија дека не се надлежни, е поставен на нејзината ...
сите 604 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 112 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мотоциклист излетал од патот- со тешки повреди пренесен во болница во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: