1.325 пензионери во земјава се водат како пензионери со највисоки пензии

13 копии

Министерството за труд и социјална политика информира дека денеска почна исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита (сите парични прaва) за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Ве информираме дека на 05.07.2021 (понеделник) ќе се изврши процесирање на паричните средства за социјална, детска и цивилна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје од денеска 05.07.2021 година, започна со исплата на паричните права од социјална, детска и цивилна заштита (сите ...
| | веќе видена | слични

-Корисниците на парични права коишто поседуваат дебитна картичка ќе можат да подигнат готовина на банкоматите на банките, да ги користат средствата за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути НЛБ Банка ги известува своите клиенти дека паричната помош од социјална и детска заштита ќе ја исплати на 5- ти јули (понеделник). Во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Охридска Банка АД Скопје ги известува своите ценети клиенти дека експозитурата во Гази Баба на ден 02.07.2021 (петок) ќе работи ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Министерството за транспорт и врски најостро ги демантира сите шпекулации што ги објавуваат одредени медиуми, а со кои сакаат да предизвикаат чувство на ...
сите 334 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема информација какква одлука денеска ќе донесе партијата Алтернатива, односно дали тие ќе пресечат за влез во ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

При денешниот дополнителен увид на автобусот со државјани на Република Северна Македонија што имаше несреќа на автопатот „Струма“ во вторникот, е пронајдено ...
сите 281 | | | веќе видена

Бугарскиот државјанин Сади Салех по грешка бил вклучен на листата на повредени патници од несреќата на автобусот на „Беса транс”, што се случи на автопатот ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1.325 пензионери во земјава се водат како пензионери со највисоки пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: