Сѐ повеќе изнајмување, сѐ помалку купување недвижности

Пандемијата создаде страв од банкрот, па за многумина купувањето стан е ризично Од агенциите за недвижности потврдуваат дека е тренд младите луѓе да живеат под ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии
2 копии

Опасноста од нов бран на отпуштања и понатаму им се заканува на македонските работници. кризата предизвикана од корона пандемијата носи силни последици за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема побарувачка однадвор, но нема ни заинтересираност кај нашите работници. Вака посредниците за работа во странство ја коментираат моменталната ситуација на ...
| | веќе видена | слични

Раст на цената на становите. Според НБРМ квадратот во првиот квартал годинава поскапел за 3, 2 проценти во однос на истиот период лани. Од градежниот сектор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сѐ повеќе изнајмување, сѐ помалку купување недвижности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: