Стартува Вимблдон, Ѓоковиќ во поход кон историјата


3 копии

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, незапирливо оди кон својата рекордна 20. гренд слем титула, откако со 6:2/6:4/6:2 за само 110 минути го совлада ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на грен слем турнирот „Вимблдон“ откако денеска го совлада Чилеанецот Кристијан Гарин ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ немаше поголеми проблеми со Кристијан Гарин и веќе е во четвртфиналето на грен-слем турнирот Вимблдон. Светскиот рекет број еден одигра сигурно ...
| | веќе видена | слични

Новак продолжува да испишува историјата на светскиот тенис.Откако ги сруши рекордите на Роџер Федерер, со пласман во четвртото коло на Вимблдон, направи уште ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ е во четвртфиналето на Вимблдон! Најдобриот тенисер на светот во осминафиналето рутински го победи чилеанецот Кристијан Гарин со 6-2, 6-4, 6-2. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 194 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев можат да обезбедат напредок на патот кон ЕУ само ако државата има такви политики и на локално ниво, наместо ...
сите 230 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 434 | | | веќе видена

Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката, за да може да продолжи да краде. На 22.04.2019 година за време на ...
сите 403 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 286 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 254 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Скопје Трифун Костовски во својата колумна во која ги анализира изборните резултати од локалните избори вели дека актуелниот ...
сите 94 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 55 | | | веќе видена

Ана Петровска од Зелен хуман град вели дека ДОМ и ЛДП преку својот кандидат за градоначалник на Скопје освоиja 8911 гласа, додека таа освои 9954, или 1043 ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стартува Вимблдон, Ѓоковиќ во поход кон историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: