ВНИМАВАЈТЕ НА ОГЛАСИ ЗА КРИПТОВАЛУТИ: Ништо од голема заработка, забранета крипто берзата во Британија

Британскиот финансиски регулатор (FCA) го забрани работењето на популарната платформа за тргување со крипто-валути Бајненс (Binance Markets limited - BML) . ...
| | веќе видена | слични

Она што беше најавувано како успешна претприемничка приказна се покажа како пирамидална шема од големи размери. Вештиот маркетинг и примамливите ветувања ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 109 | | | веќе видена

Анкетната комисија за утврдување на Политичката одговорност на Министерот за здравство Венко Филипче за тетовската трагедија најверојатно ќе почека подобри ...
сите 240 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Не ти е срам да се сликаш и да објавуваш или мислиш дека вака ќе покачиш рејтинг. Погрешно те советуваат, колку повеќе објавуваш или се појавуваш на пресови, ...
сите 413 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ НА ОГЛАСИ ЗА КРИПТОВАЛУТИ: Ништо од голема заработка, забранета крипто берзата во Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: