Зошто Брисел стравува од балканизација на Европа?


Опоравувањето на ЕУ по пандемијата на коронавирус ќе биде главна тема на претседателството на Словенија со Советот на Европската унија, а во 2022 година, за ...
| | веќе видена | слични

Европската федерација на новинари (ЕФН) утрово одржа прес-конференција по повод преземањето на претседателството со ЕУ од страна на Словенија за да предупреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарскиот премиер Орбан му возврати на својот холандски колега Руте, велејќи му да стои настрана од унгарската политика, откако Холанѓанецот остро ја нападна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателството на Словенија со Советот на Европската унија започна во сенка на невидени скандали и тензии при посетите на членовите на Европската комисија и ...
| | веќе видена | слични

На самитот на Европската унија, неколку лидери на земји-членки ја критикуваа Унгарија за усвојување анти-геј закон. Но, полскиот премиер не се придружи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечкиот премиер Јанез Јанша во разговорот со дописниците од европските медиуми во Брисел повтори дека тој е против „двојните стандарди” што ги применуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека во последниве неколку дена се разгледуваат мерки за невакцинираните лица кои нема да ги загрозуваат работните ...
сите 388 | | | веќе видена

СДСМ на 12 декември ќе избира нов лидер што треба да го наследи Зоран Заев кој поднесе оставка, за што постапката почнува утре. Оваа одлука била донесена на ...
сите 323 | | | веќе видена

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 491 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 197 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Тој сигурно чекори по режимските стапки на својот ментор азилантот Груевски, кој, своевремено беше и лидер на партија и министер, градоначалник, судија, ...
сите 85 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 208 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Брисел стравува од балканизација на Европа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: